![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
1.8mm diameter Cable wire seal for shipping container |
| number | YTCS404 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 22.6*15.5*8.9 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 13.62g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of 1.8mm diameter Cable wire seal for shipping container Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : seal, diameter, container, shipping, cable, wire |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 720
PLASTIC IMITATION RATTAN CHAIR Aluminium chair with rattan strings. Solid and stable frame in imitation of bamboo (aluminum tube with wall thickness 2 mm) and rattan seat (artificial rattan headed inside hardened steel wire). Model: Rattan. Material: PP. Usage: Interior/out door...
Monday, March 04, 2013
Quantity : 30 - Price : $495.00
Iphone 5 is the long-awaited model of the Apple company and one of the most anticipated events in the world of telecommunications 2012. It is characterized by harmonious dimensions that are much smaller than its predecessor, and this is also one of the thinnest smartphone in the world...
Monday, March 25, 2013
Quantity : 12 - Price : 62,00 €
Importer or sell lots sanzas carimbas: 12 cm diameter metal keys face exotic wood bottom half coconut. Very good sound. Sold in packs of 25 pieces: 62,50 € the lot is 2,50 € per piece. Minimum purchase a lot. If this proposal please, just send me an e-mail confirmation stating the...