![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High security Tighten type adjustable aluminum alloy Container Seal |
| number | YTCS306 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 42.6*11.8*11.8 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 16.53g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High security Tighten type adjustable aluminum alloy Container Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : tighten, adjustable, security, high, alloy, aluminum, type |
Thursday, May 05, 2016
Model: SB-067 Name: Polyester lanyard Customize: Width, Logo Material: Polyester(rope), Metal(hook) Size: 2cm*90cm Weight: Hemming process: Sewing Hook type: Lobster hook Color: Printing: Sublimation Product description: http://www.scivas.cn/Lanyard/polyester_lanyard/SB...
Thursday, October 25, 2012
Price : 7,00 €
Vend lot chaussons et chaussures ( type orthopédique) de bien être d'une grande marque italienne « FLY FLOT » Les chaussons et chaussure de bien etre c'est quoi ? Fly flot « confort made in italy » accompagne le rythme de votre bien être Les chaussures de bien être sont la réponse...
Friday, October 18, 2013
Quantity : 200 - Price : 14,00 €
Feature: Lovely bishop dress with strawberry smocked pattern Material: White with red dots Supply type: OEM service Technic : Hand smocked Location : 35/2 Le Mat street. Viet Hung ward, Long Bien district, Ha Noi, Viet Nam, 10000 Ha Noi, Contact : Le Tham, +841682842451