![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High security ISO 17712:2013 certificate cable seal |
| number | YTCS305 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 28.3*22.7*13 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 20.18g |
| fabrication process | plastic coated |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High security ISO 17712:2013 certificate cable seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : security, certificate, high, seal, cable |
Tuesday, May 12, 2026
Digital Wireless Communication System Tour Guide / Language Interpretation / Education Systems Professional transmission system, providing prefect wireless transmission to tour guide and tourists especially conducting tours of factories, places of interest and conferences....
Saturday, May 21, 2016
Quantity : 1 - Price : 200,00 €
PALETTE de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 902 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, ils sont donc de saison. Arrivages réguliers...
Wednesday, July 03, 2013
Quantity : 500 - Price : $0.5
Ceramic button Main features are: noble quality, belonging gem treasures. A costume to spend gems buttons on the show its high value and rich, so they can meet some people to pursue glory psychological; gem superior performance than everyday use resin buttons, metal, shellfish buttons...