![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Stock lots
Tamper proof pull tight truck door cable seals |
| number | YTCS303 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 17.9*11.4*6.4 |
| diameter | 1.0mm |
| weight | 6.02g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >1.6KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Tamper proof pull tight truck door cable seals Search in a category : Stock lots Search in a category : pull, tamper, door, cable, tight, truck, proof |
Thursday, August 01, 2013
Quantity : moq:1pcs - Price : USD594
Get stunning images with this High-spec Full HD Memory Camcorder, capable of 1920x1080/50P recording and loaded with F1.2 Super Bright & 29.5mm Wide Angle JVC HD GT LENS and Back-illuminated CMOS Sensor. Built-in Wi-Fi allows Live Monitoring via Smartphone, videos and stills to be emailed...
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.50-5/pc
CNC Machining Description Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities are ready...
Wednesday, May 20, 2015
Quantity : 1000 - Price : N/A
HD4600 4 Ports HDMI Switch / 6 Ports Splitter Extender over CAT5e/6 It's the innovative and powerful solution for HDMI Extension. 4 HDMI sources are selectable and each of 6 RJ-45 ports cascade-chainable receiver which is capable of connecting another 2 receivers. The extended...