![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
Fixed Length Plastic Seals for Rubber Cable Sealing |
| number | YTCS302 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 24.9*17.8*8 |
| diameter | 2mm |
| weight | 20.65g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >1.6KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Fixed Length Plastic Seals for Rubber Cable Sealing Search in a category : B2B Services Search in a category : sealing, length, seals, fixed, cable, rubber, plastic |
Tuesday, May 12, 2026
- Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine - Model No.: PE-200 The essential characters of Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine PE-200 are high speed ( up to 120 prints/min ), small volume and can be easily installed on VFFS and intermittent packaging machines. It is for coding...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 720
PLASTIC IMITATION RATTAN CHAIR Aluminium chair with rattan strings. Solid and stable frame in imitation of bamboo (aluminum tube with wall thickness 2 mm) and rattan seat (artificial rattan headed inside hardened steel wire). Model: Rattan. Material: PP. Usage: Interior/out door...
Tuesday, October 06, 2015
Quantity : Commande M - Price : 2,5 Euro / Kilo (nég
We are producer-exporter of very large quantities of snails raised on farms in north of Tunisia.We produce snails race (Helix Aspersa Maxima) known worldwide for nutritional and gustatory qualities of their chairs, after a careful and rigorous breeding to satisfy the high standards...