![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
Customised Container pull tight Wire Cable Seal |
| number | YTCS205 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 25.2*18*10 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 9.62g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Customised Container pull tight Wire Cable Seal Search in a category : B2B Services Search in a category : seal, container, tight, cable, wire, pull, customised |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.50-5/pc
CNC Machining Description Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities are ready...
Wednesday, November 18, 2015
Vitamins for Hair Skin shadab at pristinelifesciences dot ae Pristine Hair Skin Nails Plus / BIO FOLIC Hair Skin Nails North Hair Skin Nails Plus with 5000 mcg Biotin BIO FOLIC MAX Hair Formula for MEN BIO FOLIC MAX Hair Formula for WOMEN Pristine BIOTIN MAX 5 000 mcg Tablets Biotin...
Tuesday, December 08, 2015
Quantity : 20 Unit - Price : $1,977
Price: US $1,977 Site: azriadi.com Accept paypal 16nm 3D FinFET Bitcoin (SHA-256) Miner - 20000 GH/s (20 TH/s) - 1500W (at the wall) German Engineering Bitcoin Miner Features: - Newest 16nm 3D FinFET technology (How FinFET works? https://www.youtube.com/watch?v=Jctk0DI7YP8)...