![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High security pastic lock with excellent quality |
| number | YTCS203 |
| material | zinc alloy,ABS,A3 wire rope |
| Lock body size | 17.3*14*9.5 |
| diameter | 1.0mm |
| weight | 3.78g |
| fabrication process | |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >1.6KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High security pastic lock with excellent quality Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : high, quality, excellent, lock, pastic, security |
Wednesday, November 26, 2014
Quantity : 1 piece - Price : USD 735
We're glad to inform you that Picotest's mixed mode (Linear + Switch) DC power supplies, P9610A (108W/36V/7A) are ready. We need you to put them on the sales line. In the first beginning, P9610A is designed to beat Agilent E3632A (End User Price: USD 1100~1200). However, its autoranging...
Tuesday, June 26, 2012
Quantity : 2000 - Price : 0.80 Euro
Actives Sourcing is a Thailand based manufacturer and sourcing company specialized in high end packaging products for watches and jewellery. We provide the best packaging at the most competitive prices. The diversity of our products range for the jewellery and watch industry are...
Thursday, November 20, 2014
2 Stk. LED Standlicht Bulbs Bremse Licht 2er Lampe Licht T20 7443 Standlicht f. Auto weiss High Power Mit hoher Qualität ist dieses Produkt für Auto Innenbeleuchtung, Tagfahrlicht usw. geeignet. Dies Paar LED Standlicht ist langlebiger als normale Lampen. Die Stromverbrauch ist geringer...