![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
Free Sample Available Tamper Proof Container Logistics Steel Wire Rope Seal |
| number | YTCS103 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 26.5*17.3*16 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 36.1g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Free Sample Available Tamper Proof Container Logistics Steel Wire Rope Seal Search in a category : B2B Services Search in a category : sample, tamper, steel, free, proof, container, logistics |
Thursday, June 20, 2013
Quantity : 1 - Price : 10000 USD
STAINLESS STEEL BOILER AND EQUIPMENTS OUR PRODUCTION AREAS FOOD INDUSTRY •HARD AND SOFT CANDY PRODUCTION LINES • CHOCOLATE PRODUCTION LINES • HALVA, JAM, HONEY, GRAPE MOLASSES PRODUCTION LINES • TAHINI, SESAME SEEDS PROCESSING PLANTS • FOOD STORAGE TANKS • • HOT OIL AND STEAM...
Saturday, April 06, 2013
Stocklots for shoes-clothing-equipment in large quantities House nearby large companies européennes.ACHAT SALES large batches Routinely inquire about arrivals. CURRENTLY: 80,000 cutting discs made in all sizes-europe-off Price 0.40 ht France-sale for all. - = - = - = - =...
Tuesday, April 28, 2026
Price : 0,00 €
La 2eme édition du salon international du déstockage et du discount de Dakar(SIDEDEXPO)se tiendra du 24 Novembre au 9 Décembre au centre international des exportations du Sénégal (CICES) en meme temps que la foire internationale de Dakar (FIDAK). CONTACTER NOUS POUR UN ESPACE GRATUIT Tel...