![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
Mechanical Seals/ security cable seals/ wire seals |
| number | YTCS102 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 22.2*15.6*10.14 |
| diameter | 1.0mm |
| weight | 11.23g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >1.6KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Mechanical Seals/ security cable seals/ wire seals Search in a category : B2B Services Search in a category : seals, wire, cable, security, mechanical |
Saturday, June 13, 2015
Quantity : 100 - Price : US$7.65
fibres de céramique caractéristiques des produits: haute résistance faible retrait faible conductivité thermique et le stockage de chaleur excellente isolation thermique excellente stabilité chimique la résilience aux chocs thermiques bonne absorption acoustique http://www...
Tuesday, May 26, 2026
Quantity : Pallet (mi) - Price : 2,94€/Lt
- Aceite de Oliva Español de alta calidad, de la reserva privada de nuestra almazara, se obtiene solo de las mejores aceitunas cultivadas en nuestra tierra y seleccionadas con esmero, usando las mejores variedades para hacer un aceite especial utilizando métodos mecánicos tradicionales...
Wednesday, August 26, 2015
Quantity : 10000 - Price : 8 €
- Natural Himalayan salt lamp 4 sizes - Made of natural salt crystal from the Himalayan mountains. Works as an air purifier by emitting negative ions into the air and light therapy to reduce stress and increase energy. Each lamp is individually handcrafted and unique. Sits on...