![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
Disposable wire rope and cable seal |
| number | YTCS101 |
| material | ABS,powder metallurgy,iron,PP,A3 wire rope |
| Lock body size | 25.5*15.5*8.7 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 15.2g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Disposable wire rope and cable seal Search in a category : B2B Services Search in a category : disposable, wire, cable, rope, seal |
Saturday, June 13, 2015
Quantity : 100 - Price : US$7.65
fibres de céramique caractéristiques des produits: haute résistance faible retrait faible conductivité thermique et le stockage de chaleur excellente isolation thermique excellente stabilité chimique la résilience aux chocs thermiques bonne absorption acoustique http://www...
Tuesday, May 12, 2026
Product ID: CS500ZP-800W Powered by a 800W stainless steel heating element, this electric charcoal lighter ignites charcoal in just 8-10 minutes without without lighter fluid or charcoal chimneys. The Z shape of the heating element can be easily place in the grill when start-up...
Tuesday, May 12, 2026
- Hot Ink Roll Date Coding Machine - - Model No.: PR-200 - Hot Ink Roll Date Coder PR-200 can be easily installed on all types of continuous motion packaging machines such as flow pack units, form-fill-seal packaging machine. It is for coding manufacturing dates, expiration date...