![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
China adjustable 1.5mm cheap cable seals with barcode |
| number | YTCS005 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 29.3*20.2*7.5 |
| diameter | 1.5mm |
| weight | 13.56g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >15KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of China adjustable 1.5mm cheap cable seals with barcode Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : china, barcode, adjustable, cheap, seals, cable |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 500000pcs - Price : $1-25/pc
Prototype Description SLA and SLS Why Use Stereolithography? Stereolithography is very similar to the SLS(Selective Laser Sintering) prototyping process.It's best to use SLA,when surface finish and overall appearance straight from the machine is the most important factor in the prototype...
Wednesday, August 06, 2014
35W Track Light LED Features : 1. Light source: OriginalSharp COB (15W) and CREE COB LED(25W 30W 35W), >80lm/W. 2. High CRI(>90Ra), very close to conventional halogen light. 3.Unique reflector, perfect light distribution without any shadow. 4. Beam direction adjustable...
Tuesday, December 10, 2013
Quantity : 100 - Price : 45,00 €
OPPORTUNITY TO BE SEIZED!!! DESTOCKING 2014 Importer sell lots of bracelets macramé with stony inlay, pearls and shell. Adjustable universal size by two sliding cords. The lot of 100 pieces (more than 30 models: colors and matched motives) is sold 45 € ( GBP 38 ) the lot The unit price is 0...