![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
ISO:17712 High Quality Cable Seal Lock, Security Seal Manufacturer |
| number | YTCS004 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 26*26*7.5 |
| diameter | 3.0mm.3.5mm |
| weight | 37.38g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >12KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of ISO:17712 High Quality Cable Seal Lock, Security Seal Manufacturer Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : quality, security, cable, lock, manufacturer, seal, high |
Tuesday, June 30, 2015
USED CLOTHES CONTAINER 100% PURE LIGHT SUMMER ITEM FIRST QUALITY - SIX WEEK DELAYS FOR PRODUCTION WE ARE #1 EXPORTATOR OF 1ST GRADE USED CLOTHES 100% PURE LIGHT SUMMER ITEM TO AFRICA. OUR GOODS ARE VERY DEMANDED ON THE AFRICAN MARKET, BECAUSE DSI INC. GUARANTEE U THE BEST CHILDREN...
Tuesday, May 12, 2026
Mandated by several snail farms in Albania , I would like to share the snail breeding bio provided by an ISO quality certificate . One of the farms which I am agent has received this year the price of gold snail. For anyone interested , I am ready to welcome you and take you directly...
Thursday, December 11, 2014
Quantity : 100 MT - Price : best price
Dear our Value Customer, Pacific Production Company is producer and direct exporter of Vietnam dried natural food mainly: - Cashew nuts. CASHEW NUT KERNELS - Vietnam white rice, jasmine rice, glutinous rice. - Robusta coffee beans, raw and washed, Roasted and green. - Black pepper...