![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High security tamper evident padlock cable seals |
| number | YTCS001 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 35*41*13 |
| diameter | 5.0mm |
| weight | 77.72g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High security tamper evident padlock cable seals Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : tamper, high, cable, security, seals, evident, padlock |
Wednesday, August 06, 2014
Quantity : 9999pcs - Price : negotiation
Electric Butterfly Valve DN50; DN65; DN80; DN100; DN125; DN200; DN250; DN300; DN350; DN400; DN450; Type: AEV-F1 1.Power: DC24V-110/220V, AC24V-110/220/ 380V/50Hz 2.Torque of contribute axle: 200kg fm 3.Actuation range: 0-90degree 4.Action time: 15-30seconds 5.Protection settings...
Saturday, May 28, 2016
Quantity : 1 - Price : 350,00 €
PALETTES de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 2036 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, toute nos marchandises étaient présentes...
Saturday, June 04, 2016
Quantity : 3000 - Price : 6 EUR HT
- DESTOCKAGE DE BASKETS POUR ENFANTS SOUS LICENCE A PRIX CASSES !!! - Baskets sous licences pour enfants (filles et garçons) : Hello Kitty, Tortues Ninjas, Princesse Sofia, Cars, Spiderman, Monster High, Minions, Planes, Skylanders, One Direction, Disney Princesses ... Prix ...