![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Courier security seals high quality tamper proof plastic seal |
| number | YTPS601 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 412mm |
| Marking area | 64.5*25mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 5.67g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Courier security seals high quality tamper proof plastic seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : tamper, quality, high, courier, proof, security, seals |
Tuesday, June 26, 2012
Quantity : 2000
Actives Sourcing is a Thailand based manufacturer and sourcing company specialized in high end packaging products for watches and jewellery. We provide the best packaging at the most competitive prices. The diversity of our products range for the jewellery and watch industry are...
Saturday, May 28, 2016
Quantity : 1 - Price : 350,00 €
PALETTES de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 2036 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, toute nos marchandises étaient présentes...
Saturday, May 21, 2016
Quantity : 3 - Price : 350,00 €
PALETTES de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 1902 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, ils sont donc de saison. Arrivages réguliers...