![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Indicative seal tamper evident security plastic seal with barcode |
| number | YTPS508 |
| material | PP+PE,POMlock cylinder |
| length | 200mm |
| Marking area | 11*12mm |
| diameter | 10mm |
| weight | 2.97g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Indicative seal tamper evident security plastic seal with barcode Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : seal, plastic, tamper, evident, barcode, indicative, security |
Thursday, June 10, 2010
SIAM-SUWAN-INTERNATIONAL-COMPANY-LTD is a French-Thai company established in Songkhla in the South of Thailand. It markets products directly from the big Thai suppliers, without intermediaries, and which offers you also services in French. Not gaseous RED-BULL in bottles glass of...
Wednesday, September 14, 2016
Quantity : 5000 - Price : 50,00 €
Gland Packing Globe Valves ( Straight- Through Type) DIN Standard Gland Packing Globe Valve DIN Globe valve DIN Stop valve DIN Absperrventil Durchgangsform DIN Válvulas de globo DIN ventil uzavírací s klasickou ucpávkou přímý DIN Standard seteventiler med pakkboks (rett løp...)
Wednesday, September 14, 2016
Quantity : 5000 - Price : 50,00 €
Gate Valves (F7 Type) DIN Standard F7 Gate valves / (Length acc.to DIN EN 558-1,face to face series 26 ) DIN F7 Gate valve DIN Absperrschieber F7 DIN Válvulas de compuerta F7 DIN F7 šoupátko stavební délka dle DIN EN558-1 serie 26 DIN Standard F7 sluseventil (lengde iht. DIN EN 558-1...)