![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Strap safety lock security pull tight plastic container seal |
| number | YTPS504 |
| material | PP+PE,POMlock cylinder |
| length | 274mm |
| Marking area | 67.5*25mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 2.97g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Strap safety lock security pull tight plastic container seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : strap, plastic, lock, safety, security, pull, tight |
Saturday, July 19, 2014
Cool White LED with color temperature 7000K to 7500K implies a mild blue tint in the white glow. Cool White is preferred in many applications because the light they output makes items illuminated appear crisper. Cool White is often preferred in bathrooms and other task areas. Note...
Saturday, July 19, 2014
Our Multi-Color LED Rope Light consist of red, green, blue and yellow LED lights, joining together to form a colorful and breathtaking rope light. Our manufacturer utilizes sophisticated electro-optical designs to control the blend and diffusion of the light. This technology allows...
Thursday, December 31, 2015
Lorpex fish is a company specialized in the market of fresh and frozen seafood, caught in Mauritania. We offer more than 50 species of fish, crustaceans and cephalopods caught in Mauritanian coast. The quality of our products is guaranteed due to the reputation of this coast, known...