![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Cheap price wholesale one time use container tight plastic seal |
| number | YTPS411 |
| material | PP+PE,PP,POMlock cylinder |
| length | 330mm |
| Marking area | 26.1*10mm |
| diameter | 4.5mm |
| weight | 3.75g |
| fabrication process | Ultrasonic welding |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Cheap price wholesale one time use container tight plastic seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : tight, price, time, container, cheap, plastic, wholesale |
Sunday, December 01, 2013
Quantity : 200 - Price : 16,00 €
Feature: Traditional boys smocked sets, buttons at back of boy top, button at boy bottom , for easy dressing Material : - Boy top: white plain fabric - Boy bottom: Red stripe seersucker Supply type: OEM service Technic : hand smocked Minimum order: 200 pieces (50pcs per design per color...)
Tuesday, November 20, 2012
Quantity : Minmum 500 - Price : 79 $
Avec notre fournisseur Européen offrant un tarif compétitif nous mettons en vente du ciment espagnol remplissant les normes suivantes : Aux normes US ASTCM-C-150- Aux normes British 12/1996. Aux normes Euro EN 197/2000 Comme suit : - Ciment 42.5N/R 79$ - Ciment 32.5N/R 84$ - Ciment 52...
Wednesday, June 27, 2012
Come to the table from savours from the soil, come to taste pies, knuckles of ham and fritons, melt of pleasure with the whole duck foie gras, succumb to greediness with the crystallized ones, stuffed necks, hams, cassoulets or tripous. In the code of practice, the pork-butchery...