![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Colorful plastic security seal |
| number | YTPS403 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 375mm |
| Marking area | 49.5*20mm |
| diameter | 6mm |
| weight | 4.42g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Colorful plastic security seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : seal, security, colorful, plastic |
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : $145~165
- Key Specification - - Color: Various color can be chosed - Input Voltage (V): 120~240V - Rated Power: 50-60HZ - Power (W): 36~55W - Noise Level: 25~55dB - Display Mode:LED - Control Mode:Touch screen - CADR:450m³/H - Purifying Rate:99.7% - Length of Power Cord: 2.2M standard or...
Sunday, April 28, 2013
Quantity : mt - Price : $1200
High quality Pine nuts health,crispy&low-fat Good for children,adults and old people Model Number: 550,600,650,700,750/100g Package: 12.5 kgs net in vacuum bags x 2 per carton or 10 kgs net in plastic bag per carton or as requests Samples are availiable Specification: Purity >99...
Tuesday, October 06, 2015
Quantity : Commande M - Price : 2,5 Euro / Kilo (nég
We are producer-exporter of very large quantities of snails raised on farms in north of Tunisia.We produce snails race (Helix Aspersa Maxima) known worldwide for nutritional and gustatory qualities of their chairs, after a careful and rigorous breeding to satisfy the high standards...