![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High Quality Pull tight bulk tankers plastic seal |
| number | YTPS308 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 300/400/500/620mm |
| Marking area | 51.2*25mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 5.95g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 417N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Quality Pull tight bulk tankers plastic seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : plastic, pull, bulk, high, quality, tight, tankers |
Friday, August 07, 2009
Price : $70
Dear Sir/Madam Greetings. We are manufacturers on an innovative welding machine "Pocket Size Welding Machine". This product will take the industrial sector by storm, with all the advantages in terms of: electrical consumption, size, weight, duty cycle etc. We are now open for distributors...
Saturday, November 22, 2014
Lien Chieh Machinery was established in 1947. Over 60 years of experience in presses machinery, we are specializing in the customized manufacture of a wide type of hydraulic presses such as deep drawing presses, die spotting presses, die try out presses, forging presses and hemming...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 8 Forty-Fo - Price : EUR 3 - 5.5 / Tray
Austria Original Energy Drink 250 ml can, fresh production. Logistic: 24 cans x 108 cases x 32 pallets. Original Energy Drink Red / Blue / Silver / Extra Packing: 24 x 250 ml 32 pallets in 40 ft container / 26 pallets per 20 ft container 108 trays in each pallet Packing: 24...