![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Tamper Proof Pull Tight Security Plastic Container seal |
| number | YTPS112 |
| material | PP+PE |
| length | 355mm |
| Marking area | 102*25mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 6.65g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 427N |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Tamper Proof Pull Tight Security Plastic Container seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : tight, pull, plastic, security, proof, container, tamper |
Tuesday, May 26, 2026
- Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine - Model No.: PE-200 The essential characters of Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine PE-200 are high speed ( up to 120 prints/min ), small volume and can be easily installed on VFFS and intermittent packaging machines. It is for coding...
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : $145~165
- Key Specification - - Color: Various color can be chosed - Input Voltage (V): 120~240V - Rated Power: 50-60HZ - Power (W): 36~55W - Noise Level: 25~55dB - Display Mode:LED - Control Mode:Touch screen - CADR:450m³/H - Purifying Rate:99.7% - Length of Power Cord: 2.2M standard or...
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : 220-225
Key Specification - l Brand Name : Rooman - l Model Number : RM-RC800 - l Input Voltage(V): 110-220 - l Output Voltage(V): 24 - l Rated Power(W): 22 - l Noise Level(DB): <60</li> - l Display Mode : LED - l Certification : RoHS、3C - l Battery Voltag/Battery Type ...