![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Custom colorful logo printed plastic container security seal |
| number | YTPS107 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 450/500mm |
| Marking area | 52.6*31mm |
| diameter | 4mm |
| weight | 7.91g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 430N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Custom colorful logo printed plastic container security seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : printed, security, custom, container, colorful, logo, plastic |
Monday, June 14, 2010
CONNEXION EVERYWHERE 1 à 3 Mégas dans toutes les capitales Africaines pour surfer, télécharger regarder vos vidéos, sans souci, sans contrainte et à volonté! Sans engagement, sans abonnement, sans contrainte, KIT WEB COM7 MOBILE, est compatible avec tous les réseaux GSM et utilise...
Wednesday, May 04, 2016
Quantity : 10 - 20 Co
We would like to offer our products: non-GMO, fresh and clean Pickled Gherkins Pickled cucumber 3-6cm in Jar 720ml (12 jar/ Cnt; 1800 Cnt/ 20'FCL). Net weight/ Dry weight: 680gr/385gr Pickled cucumber 6-9cm in Jar 720ml (12 jar/ Cnt; 1800 Cnt/ 20'FCL). Netweight: 680gr/360gr ...
Saturday, April 16, 2016
Quantity : 7 - Price : 4 513,00 €
Bubble Football ist nicht nur eine beliebte Mietattraktion für Events, es hat sich zu einer richtigen Fun Sportart entwickelt. - Bubble game Bubble Football 22 Bubble Footbälle in einem Paket - €4,513.00 Bubble Football ist nicht nur eine beliebte Mietattraktion für Events...