![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Colorful self locking custom printed plastic seal |
| number | YTPS104 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 340/400mm |
| Marking area | 28.6*21.3mm |
| diameter | 3mm |
| weight | 3.95g |
| fabrication process | Ultrasonic welding |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 237N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Colorful self locking custom printed plastic seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : locking, printed, custom, colorful, plastic, seal |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 720
PLASTIC IMITATION RATTAN CHAIR Aluminium chair with rattan strings. Solid and stable frame in imitation of bamboo (aluminum tube with wall thickness 2 mm) and rattan seat (artificial rattan headed inside hardened steel wire). Model: Rattan. Material: PP. Usage: Interior/out door...
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : $145~165
- Key Specification - - Color: Various color can be chosed - Input Voltage (V): 120~240V - Rated Power: 50-60HZ - Power (W): 36~55W - Noise Level: 25~55dB - Display Mode:LED - Control Mode:Touch screen - CADR:450m³/H - Purifying Rate:99.7% - Length of Power Cord: 2.2M standard or...
Thursday, August 29, 2013
Quantity : 24 - Price : 5.25 Eur
Shower Color Changing with Water Temperature Ole, shower with bright colors! This new dock for your shower with LEDs makes you enjoy a new experience when you shower. No batteries required! She with the force of water generates energy for the birth of their LEDs, that will vary...