![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
CTPAT Safety Pull Tight Strip Custom Printed Container Security Plastic Seal |
| number | YTPS008 |
| material | PP+PE |
| length | 405mm |
| Marking area | 42*22mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 3.79g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 353N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of CTPAT Safety Pull Tight Strip Custom Printed Container Security Plastic Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : safety, ctpat, strip, tight, custom, printed, pull |
Saturday, July 19, 2014
Cool White LED with color temperature 7000K to 7500K implies a mild blue tint in the white glow. Cool White is preferred in many applications because the light they output makes items illuminated appear crisper. Cool White is often preferred in bathrooms and other task areas. Note...
Sunday, July 08, 2012
Quantity : 1 - Price : negotiated
Mobile diving complex executed in double 20 ft marine containers with 60 m diver depth and diving station for operation of 2 working and 1 standing by divers. 1st container Diving complex: 20' marine container with additional door, illuminators and heat insulation, main switchboard...
Wednesday, June 04, 2014
Max Capacity 150KG/330.8LB available for weight scale Unit KG/LB available for weight scale Automatic Power ON/OFF Yes Battery 3V CR2032 Lithium battery(1PCS) Resolution 100g Display size 74x30mm Product Size 280x230x22mm Color Box Size 290x240x32mm Equipped with...