![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Seal Sealing Polyester Cargo Lashing Straps |
| number | YTPS006 |
| material | PP+PE |
| length | 400/500mm |
| Marking area | 40*21.5mm |
| diameter | 6mm |
| weight | 4.52g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 310N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Seal Sealing Polyester Cargo Lashing Straps Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : polyester, straps, seal, sealing, lashing, cargo |
Tuesday, May 12, 2026
- Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine - Model No.: PE-200 The essential characters of Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine PE-200 are high speed ( up to 120 prints/min ), small volume and can be easily installed on VFFS and intermittent packaging machines. It is for coding...
Sunday, April 28, 2013
Quantity : mt - Price : $1200
High quality Pine nuts health,crispy&low-fat Good for children,adults and old people Model Number: 550,600,650,700,750/100g Package: 12.5 kgs net in vacuum bags x 2 per carton or 10 kgs net in plastic bag per carton or as requests Samples are availiable Specification: Purity >99...
Thursday, November 06, 2014
Quantity : 5 - Price : 33,00 €
Retrouver cet article sur : WWW.TEXMARK.FR - Destockeur/Fournisseur de la marque DIESEL en lot. - Tarifs sur simple inscription sur Texmark.fr, site de vente en ligne. - Détails : Lot Jeans Diesel "FAYZA 0808N" - - - - Composition:76% Cotton - 22% Polyester - 2% Elathanne...