![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Free Samples Security Plastic Seals With Barcode And Serial Numbers |
| number | YTPS003 |
| material | PP+PE |
| length | 460mm |
| Marking area | 1.5*56.5mm |
| diameter | 9mm |
| weight | 10.91g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 535N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Free Samples Security Plastic Seals With Barcode And Serial Numbers Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : free, samples, barcode, security, serial, seals, plastic |
Tuesday, May 26, 2026
Tabletop Piston Liquid Filling Machine FP-100 is the best candidate with the consideration of budget. The volumetric piston filler draws liquids and other low viscosity products such as oils or juices directly from a tank or drum It is the simple design, low failure rate and fully...
Thursday, August 01, 2013
Quantity : moq:1pcs - Price : USD594
Get stunning images with this High-spec Full HD Memory Camcorder, capable of 1920x1080/50P recording and loaded with F1.2 Super Bright & 29.5mm Wide Angle JVC HD GT LENS and Back-illuminated CMOS Sensor. Built-in Wi-Fi allows Live Monitoring via Smartphone, videos and stills to be emailed...
Tuesday, November 24, 2015
Quantity : more than
Application The cables are similar in design and application to CW 1308, but with Low Smoke Halogen Free cores and sheath. CW 1600 has the added advantage of an Aluminium/Polyester foil screen and drain wire. A fire barrier tape is included on cable with more than 6 pairs. The cables...