![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Customs high security container seal container door ABS plastic locks shipping bolt seal |
| number | YTBS602 |
| material | ABS,Q235ALow-carbon steel |
| height | 84.8mm |
| width | 22.6mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 61.66g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-white |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Customs high security container seal container door ABS plastic locks shipping bolt seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : security, customs, plastic, seal, door, high, container |
Saturday, September 12, 2015
AES is a professional auto switch manufacturer in Taiwan and provides many types of wiper switches for satisfication client's needs. If you have more questions about our wiper switches, please don't hesitate to contact us. Product Specification/Models Single Wiper Motor Switch...
Wednesday, July 03, 2013
Quantity : 500 - Price : $0.5
Ceramic button Main features are: noble quality, belonging gem treasures. A costume to spend gems buttons on the show its high value and rich, so they can meet some people to pursue glory psychological; gem superior performance than everyday use resin buttons, metal, shellfish buttons...
Saturday, May 21, 2016
Quantity : 1 - Price : 200,00 €
PALETTE de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 902 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, ils sont donc de saison. Arrivages réguliers...