![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Tamper proof bolt Seal for Container Door Lock |
| number | YTBS105 |
| material | ABS,Q235ALow-carbon steel |
| height | 86.4mm |
| width | 20.8mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 60.3g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-white |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Tamper proof bolt Seal for Container Door Lock Search in a category : Construction goods Search in a category : seal, door, container, tamper, proof, lock, bolt |
Wednesday, October 09, 2013
Quantity : 3000 - Price : $12
Model: SF-5061 Size: 30*30*137mm Battery: 4000mAh/26650 Material: ABS+PC N. Weight: 214g Life Time: >500 Input: 5V, 1A Output: 5V, 1A Colors: Blue, Orange, Green MOQ: 1000pcs Product Features 1. 2-in-1: it is a emergency battery for mobile and a stereo for cellphone...
Sunday, October 13, 2013
Quantity : 3000 - Price : $12
Model: SF-5003B Size: 80*80*26mm Battery: 4400mAh/18650 Material: ABS N. Weight: 150g Life Time: >500 Input: 5V, 800mA Output: 5V, 800mA/1.2A Colors: White, Black, Pink MOQ: 1000pcs Product Features 1. Portable: it is a mobile power station for mobile, tablet, MP3 player, etc...
Saturday, October 12, 2013
Quantity : 3000 - Price : $12
Model: SF-5042B Size: 155*73*16mm Battery: Polymer 20000mAh Material: ABS+PC N. Weight: 383g Life Time: >500 Input: 5V, 1A Output: 5V, 2.1A/1.2A Colors: White, Black, Pink MOQ: 1000pcs Product Features 1. Large capacity: it is a mobile charger for cellphone with two USB outputs...