![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Tamper evident high security disposable container bolt seal |
| number | YTBS103 |
| material | ABS,Q235ALow-carbon steel |
| height | 81.8mm |
| width | 21.3mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 50.5g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-coloring |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Tamper evident high security disposable container bolt seal Search in a category : Construction goods Search in a category : disposable, tamper, container, bolt, evident, high, security |
Tuesday, May 12, 2026
Looking for a wholesaler brands We are specialized in the destocking of Italians ready to wear " medium and high end. The collections of the year ongoing, discontinued and sometimes the previous year, according to our delivery . All our goods are certified authentic , high quality...
Tuesday, May 12, 2026
Applications : CMX-12 is a high definition digital AV Mixer, which is a simple type of HD/SD Video Mixer Editor to switch and effects. Each input BUS supports 6 inputs (2 x HDMI, 2 x Component, 2 x S-Video and Composite video) and also Background Color for special effect. The output...
Saturday, July 11, 2015
Quantity : 1 - Price : $3,429.00
Truly affordable. Remarkably versatile. With the VersaStudio, we've taken everything that makes a Roland printer great and packed it into one powerful, profit-producing package. Award-winning mild solvent inks. Your choice of media. One device that can print and cut an incredible...