![]() |
|||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Multi-Functional Scratch Tester
|
| Items | Parameters |
| Test partition | Finger / plastic finger scratch test |
| Stroke range | 10-200mm |
| Speed range | 10-200mm/s |
| Speed buffer | 10±1mm |
| Scratch pressure | 2N,3N,5N,7N,8N,10N,12N,15N,20N (Optional) |
| 100 cross-cut scratches moving distance | 0.5mm-2mm(Below 2mm should be equipped with a special scratch) |
| Scratch head material | Stainless steel; tungsten carbide (optional) |
| Scratch head diameter | 0.5mm、0.75mm、1mm(Erichsen318)、3mm、5mm、7mm |
| Plastic finger (optional) | Poly (PMMA); diameter 16 mm, thickness 1 mm, edge radius 0.5 mm, hardness shore D85. |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Multi-Functional Scratch Tester Search in a category : Equipment goods Search in a category : tester, scratch, functional, multi |
Wednesday, May 27, 2026
Handcrafted Edible Flower Balls – Stunning Natural Infusion,
Price : Sur devis selon quan
Discover our handcrafted edible flower balls, unique floral creations that beautifully bloom in hot water to deliver an elegant, visually appealing and wonderfully fragrant infusion. Choose from two professional ranges to expand your product selection: - Pure flower blend (no tea) - Blend with natural green tea or white tea base Artisanal & Natural Quality Every flower ball is 100% handmade using carefully selected dried natural flowers. No artificial flavours, no colourants...
Friday, September 28, 2012
Quantity : 900 - Price : 549,00 €
Déstockage de 900 cabines WORLD , Toilettes chimique ou écologique autonomes , mobiles et portables pour chantier et événements de plein air : La cabine WORLD à de nombreux arguments à faire valoir par rapport à beaucoup d'autres sur le marché : 1) Dans sa catégorie , elle possède...
Tuesday, July 14, 2015
Quantity : 15000MT - Price : 2500euro
Best price hot sell copper wire scrap /Copper Scrap, Copper Wire Scrap, Mill berry Copper 99.9%((Manufacturer) we are suppliers of High Quality Copper Wire Scrap 99.99% Milberry specification Copper WIRE SCRAP, (Millberry) 99.78% at a purity of 99.78% min. 99.78%Max. COPPER: 99, 9% CARBON...)