![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Electronics / Computers
Hooral High quality Android Tv Stick Small Tv Box cs008 2g/8g Quad Core 4k Wifi Tv Dong... |
| CPU | RK3288 Quad-Core 1.6GHz |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| RAM | DDR3 2G |
| ROM | Onboard Flash,8G |
| Storage Extension | Support MicroSD(TF) ,Up to 32GB |
| Network | Wrieless 802.11b/g/n, WAPI(RALINK 8188) |
| GPU | Embedded Mali-T7 3D GPU , OpenGL ES 1.1/2.0 /3.0,and OpenCL 1.1, Suport 8Kx8K video input & 4Kx4K output. |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Antenna |
External WiFi antenna |
| HDMI | Support 1920x1080P 60Hz Full HD Video output |
| Power Supply | DC 5V/2A |
| Interface: | |
| HDMI Out | 1xHDMI(C type Female),HDMI1.4A Full HD 1920x1080P |
| USB Port | 1XUSB Host,1XOTG(Micro USB) |
| Card Readere | 1X Micro SD card (TF card) reader |
| Network | 1xRJ45 LAN Port |
| Power Supply | 1xDC Jack |
| Media Parameter: | |
| Audio Container: | Support MP1,MP2,MP3,WMA,WAV,OGG,OGA,APE,FLAC,AAC,M4A,3GPP…etc Audio formats.Muliti -EQ mode,Support Synchronized lyrics and full-page lyric display |
| Video Decoder | Full video format decoding support. Support H.265 hardware decoding. Support format MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,H.263, H.264, AVS, VC-1, |
| Resolution | Support 4Kx2K & Full HD1080P@60 fps video output |
| Image browser | Support JPG,JPEG,BMP,GIF,PNG,JFIF…etc photo format.Maximum resolution up to 8192x8192 |
| Software Extension |
Support Google Play & APK install |
| Offic Software |
WORD/EXCEL/PDF(Depends on APK install) |
| IM Software |
Support Skype/QQ/MSN/GTALK (Depends on APK install) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Hooral High quality Android Tv Stick Small Tv Box cs008 2g/8g Quad Core 4k Wifi Tv Dong... Search in a category : Electronics / Computers Search in a category : android, high, cs008, quality, hooral, stick, small |
Saturday, October 18, 2008
Quantity : 2000 Tonne - Price : 4 €
L’Huilerie Anis propose une huile d’olive 100% Naturelle extra vierge de haut de gamme (acidité inférieure à 0,3%) en cours de certification BIO par l'organisme Ecocert. Nous avons décroché en Mars 2007 à New York, la grande médaille d’or et le prix international Quality Summit Award...
Sunday, July 03, 2011
Balloon decoration We are known for its creative and innovative event planning in Rajasthan. The company uses new and innovative ideas for your event to look grand and beautiful like balloon decoration, Stage decoration etc. With these innovative ideas the company gives a unique touch...
Saturday, March 15, 2008
Quantity : As per buy - Price : depends at artical
Dear Sir/ Madam, 1. May I take this opportunity to introduce myself as a representative of a leading garments manufacturer of Pakistan located in the city of Lahore. 2. Our Company has been supplying a variety of knitted garments including T-Shirts, Polo shirts, Track Suits, Jogging pants...