![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Melamine Solid color Slatwall Panel for Shop Decoration |
| Product Name | Melamine Solid color Slatwall Panel for Shop Decoration |
| Raw Material | MDF |
| Size | 1220*2440mm,1220*1220mm or customized |
| Color | Solid color,wood grain,etc. |
| Thickness | 15mm/18mm or customized |
| Density | 700-720kg/cbm |
| Finish | UV,Baking Paint |
| Certificate | SGS,IOS,CertRom,etc. |
| MOQ | 100pcs/color |
| Payment | 30% deposit,the balance should be paid before delivery. |
| Payment Term | TT,MoneyGram, Western Union,Cash,etc. |
| Packing | 6-10 pcs/inner box, 5 inner box/carton.Customized are welcomed. |
| Delivery Time | 15-20 days after received deposit. |
| OEM | Accept. |





https://keway.en.alibaba.com/productlist.html





Melamine Solid color Slatwall Panel for Shop Decoration.
1.what is your company's advantage?
A.Better Quality with Lower Price
We always supply the better price on the same quality level, and try our best to save the client's every cent.
B. Never stop developing the New Product
Every year, our company will develop the new products to meet the market need. In the end of 2013, our company released a new type products,Melamine MDI MDF ,it almost no formaldehyde emission. Please pay attention to our new information.
C.Export experts
As we have a favorable frame and stable quality control, our products can be found in nearly all continents. 10 years of export experience, deliver goods by different means: truck, rail and sea containers.
2.What is your payment terms?
We accept 30% T/T in advance,70% in the period of shipment.
3.What is your delievery time?
Usually, the cargoes can be deliveried within 15 days after we received the deposit.

Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Melamine Solid color Slatwall Panel for Shop Decoration Search in a category : Construction goods Search in a category : decoration, color, melamine, slatwall, solid, panel, shop |
Wednesday, June 04, 2014
.Capacity: 5kg .Graduation: 1g .Weight Mode: g/Kg/Ib/oz .High precision strain gauge technology .Dimension of the scale: 217x152x16.5mm .Dimensions of LCD Display viewing area: 49x22mm .Power: 1x3V CR2032 lithium battery (included) .Tare function .N.w(kg): 0.45KGS .G.w(kg): 0.5KGS Qty/20”...
Friday, September 20, 2013
Quantity : 00 - Price : 0,00 €
Détection incendie (optique, ionique, thermovelosymétrique, thermostatique) -Détection des gaz et contrôle d'environnement. -Détection anti-intrusion. -Contrôle de ronde électronique. -Vidéo-surveillance. -Contrôle d'accès et gestion de temps des présences. -Système de transmission...
Friday, November 20, 2015
- Cashew nut is packed with energy, antioxidants, minerals and vitamins that are essential for robust health. Cashew nuts which can be consumed raw as well as also enhance the taste of various cuisines and delicacies. - - Cashew nuts of our company have exported to many countries...