![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Audio and Video
High Quality sj4000 wifi Waterproof Full HD 1080p Sport Video Camera DV |
| Image Sensor | 12Mega Pixels CMOS-Sensor |
| Colour | 7 colors: Black/White/Silver/Yellow/Blue/Pink/Gold |
| LCD | 1.5" LCD panel |
| Image resolution | 12 Mega Pixels (4032*3024)/10 Mega Pixels(3648*2736) |
| 8 Mega Pixels((3264*2448)/5 Mega Pixels(2592*1944) | |
| 3 MP(2048*1536)/ 2MHD(1920*1080)/ VGA(640*480)/ 1.3M(1280*960) | |
| Video resolution | 1920*1080 30fps / 1280*720 60fps /848*480 60fps / 640*480 60fps |
| Default resolution | Video: 1080P / Picture: 4032*3024 |
| Image/Video file format | Video format: MOV / Image format: JPG |
| wifi | Support for android/IOS |
| Zoom | x4 digital zoom |
| Lens | 170° HD wide-angle fish-eye lens, nondeformable |
| Memory | Slot for Micro SD card up to 32 GB |
| OSD language | English/French/German/Spanish/Italian/Portuguese/Simplied Chinese/Japanese/Traditional Chinese/ Russian/Korean/Polish/Swedish |
| Connections | USB 2.0 , HDMI |
| Battery life | 70 minutes(1080P) |
| Battery | Battery Detachable 900mAh |
| Dimensions | 29.8x59.2x41 mm |
| Weight | 44g(without batteries) 58g with batteries |
| Accessories | waterproof case, waterproof case bracket, waterproof case clip,bike bracket |
| multifunction clip, camera clip, helmet seat, bandages | |
| cleaning cloth, power adapter, 3M stickers, USB cable,bracket adapter,manual etc. | |
| Applications | Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle,Car DVR, Diving,Home security etc |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Quality sj4000 wifi Waterproof Full HD 1080p Sport Video Camera DV Search in a category : Audio and Video Search in a category : full, high, sj4000, waterproof, 1080p, quality, wifi |
Saturday, June 03, 2023
Price : 598,00 €
Buy Mimaki JF-1631 Main Board Assy - E104661 at Asoka Printing with cheap price, best quality guaranted, international warranty. Price : USD 598.00 Product : Available & 100% New Original Shipping : FedEx / DHL / ups Lead Time : 6 - 9 Days Airport : Kualanamu International Airport Terms ...
Sunday, August 24, 2025
Quantity : 2000 - Price : 5,00 €
ear Sir or Madam, Our company, Seasons General Trading Maroc, located in Fes, specializes in farming and gathering live snails. We are capable of supplying very large quantities of species such as Otala lactea and Helix aspersa. We are looking to expand our export activities to...
Tuesday, May 12, 2026
Bluetooth Low Energy USB Dongle Development Kit UDK-CC2540, USB Dongle is a development kit for user to design Bluetooth Low Energy (BLE) application with integrated USB to the system with existing USB host. UDK-CC2540 USB Dongle contains a Bluetooth module BT02-2 using TI Bluetooth...