![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Audio and Video
Cummins diesel engine marine KTA19 351kw@1800rpm |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Gamme de Moteur : | KTA19-M(470HP) |
| Type de Moteur: | 6 Cylindres, en Ligne |
| Déplacement : | 19 L |
| Vitesse Nominale: | 1800 rpm |
| Puissance Nominale: | 351 kW(470HP) |
| Puissance type | Continue |
| Admission: | Turbo&Inter-cooled |
| Marine Certification: | IMO |
| Fuel Consommation: | 202g/Kw.h |
| Dimension d'emballage (L*W*H) : | 2000*1300*1800mm |
| Poids Brut : | 1900 KG |
| Délai de Livraison : | 7-15 journées de travail |
| Terme de Paiement : | T/T ,L/C |
Cummins KTA19-M(470HP) Marine Propulsion Diesel Moteur
| Caractéristique general de Cummins KTA19-M(470HP) Marine Propulsion Diesel Moteur | |
| Gamme de Moteur | KTA19-M(470HP) |
| Type de Moteur | 6Cylindres, en Ligne |
| Déplacement | 19 L |
| Alésage et Course(mm) | 159 * 159 |
| CPL Numéro | 0969 |
| Poids Net(avec volant et alternateur) | 1814 Kg |
| Dimension (L*W*H) | 1666mm*874mm*1377mm |
| Spécifications techniques de Cummins KTA19-M(470HP) Marine Propulsion Diesel Moteur | |
| Marine Certification | IMO |
| Admission | TurboCharged & Intercooled |
| Système d'injection | PT Pump |
| Système électrique(Démarreur et Alternateur) | 12V/24V |
| Thermostat en fonctionnement standard(ouvert) | 82 °C |
| Thermostat en fonctionnement standard(tout ouvert) | 95 °C |
| Données de Performance de Cummins KTA19-M(470HP) Marine Propulsion Diesel Moteur | |
| Puissance nominale/vitesse | 351 kW/470HP @ 1800rpm |
| Consommation de fuel@Puissance Nominale | 202g/Kw.h |
| Compression Taux | 15.5: 1 |
| Puissance Type | Continue |
| Max.Couple/Vitesse | 1950 N.m @ 1500 rpm |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Cummins diesel engine marine KTA19 351kw@1800rpm Search in a category : Audio and Video Search in a category : 351kw@1800rpm, engine, kta19, cummins, marine, diesel |
Saturday, May 23, 2026
Quantity : 100 - Price : 3,00 €
LOT VESTE 3€ Avec 2 ou 3 boutons 2 poches à rabat et 1 poche poitrine 4 poches internes Poignées disposant de 4 boutons Composition :65% laine 35% coton Coloris Assortis : Noir, gris claire, gris foncé, vert kaki, beige, marron, bleu marine, etc,,, Unis, Rayures fines Tailles = 40 au 60 Marques: Stretch, Carletti, Romeo Class, Becker, Class man, Canda, Angelo Litrico, etc,,, Colisage= 30 pcs Veste =3€ Pantalon =4€ Gilet=1€ http://serviettes.sumupstore.com/ Tel= 0626845369 Location ...
Friday, May 24, 2024
TITANIUM FORGINGS TITANIUM FORGINGS STOCK Overview of Titanium Forgings Baoji Yesheng Titanium Industry Co., Ltd. produces titanium forgings of various grades and shapes, which are widely used in aerospace, deep sea, military industry, medical equipment, chemical industry and other fields...
Tuesday, February 11, 2025
Price : 59,90 €
The air-compressed air fryer Comfy Nest CN-AFD45NS with double pane and the use of advanced cooking technology with the help of cuisine with a double pane conception and with a large engine of 1700 W. Ideal for using the appliances with a high polyvalence dance the cuisine, the small pans of 4...