![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Compressor wine cooler |
| model | JC-300E |
| (N.W) | 80kg |
| (G.W) | 85Kg |
| (Rating Voltage) | 220V/110V |
| (Rating power) | 120W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 300L/can hold 122-155 red wine bottles |
| (Door) | Gloss door |
| (Control type) | LED display |
| ( Adjustable temperature range) | 5℃-18℃ |
| (Net Dimensions) (mm) | 595*690*1315(width*depth*height) |
| (Packing Dimensions) (mm) | 660*760*1330(width*depth*height) |
| (QTY/20" ) | 24 |
| (QTY/40'FCL) | 54 |
| (QTY/40'HQ) | 107 |
| Certificate approval | CCC |
| with (Auto defrost) or not | YES(with auto defrost) |
| with (Interior lighting with ON/OFF switch)or not | YES(with lighting) |
| (Noise Level)(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 50pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | 550USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Compressor wine cooler Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : compressor, cooler, wine |
Tuesday, May 21, 2024
What Are Home Decor Products ? On special days or festivals, decorative items give you a sincere blessing and gift. Decorations & Ornaments Wholesale Supplier Welcome to JANMART DECOR, Ordinary but creative; vintage and trends coexist, a wholesale supplier of all kinds of decorations...
Tuesday, March 31, 2026
Quantity : 68 - Price : 195,00 €
We present an exclusive clearance opportunity, ideal for professionals in the home appliance industry. This fridge freezer offers excellent value for money and is perfect for expanding your catalog at competitive prices. Technical Specifications: - Total Volume: 262 L (Fridge: 191 L, Freezer...)
Thursday, April 04, 2024
Price : Negotiable/À négocie
Product Features: ⚪ 30W~200W; freely selectable according to needs ⚪ Luminous efficacy: 160lm/W; ⚪ High light transmission and UV-resistant frosted polycarbonate lens; excellent thermal management design; ⚪ Die-cast aluminum, polyester powder coating; ⚪ IP66/IK08 rating, suitable...