![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Wines / Alcohols
JC-95E compressor wine cooler |
| model | JC-95E |
| (N.W) | 27kg |
| (G.W) | 30Kg |
| (Rating Voltage) | 220V/110V |
| (Rating power) | 85W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 95L/can hold 33 red wind bottles |
| (Door) | Gloss door |
| (Control type) | LCD display |
| ( Adjustable temperature range) | 4℃-18℃ |
| (mm)(Net Dimensions) | 480*490*835(width*depth*height) |
| (Packing Dimensions) (mm) | 510*520*870(width*depth*height) |
| (QTY/20" ) | 115 |
| (QTY/40'FCL) | 242 |
| (QTY/40'HQ) | 276 |
| Certificate approval | CCC,CE |
| with (Auto defrost) or not | YES(with auto defrost) |
| with (Interior lighting with ON/OFF switch)or not | YES(with lighting) |
| (Noise Level)(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 50pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | 169.68USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of JC-95E compressor wine cooler Search in a category : Wines / Alcohols Search in a category : cooler, wine, compressor |
Thursday, December 22, 2022
2023 Specialized Stumpjumper EVO Comp Mountain Bike The Stumpjumper EVO Comp is geared about the same as similar bikes for riding up hills. Similar bikes won‘t keep up with the Stumpjumper EVO Comp while riding downhill or sprinting. FRAME FACT 11m carbon chassis and rear-end, asymmetrical...
Thursday, July 27, 2023
Graphite blocks for sale are generally divided into natural graphite blocks and artificial graphite blocks. The most widely used ones are artificial graphite blocks. As one of the biggest graphite block suppliers/manufacturers in China, WH Graphite can provide you with all kinds of...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 493 - Price : 169,00 €
Take advantage of our exclusive clearance offer for the VOVD205GYCWF tumble dryer. This compact and efficient appliance is perfect for expanding your range of home appliances at competitive prices. Technical Specifications: - Total Power: 850 W - Load Capacity: 2.5 kg - Voltage...