![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Wines / Alcohols
JC-62E compressor wine cooler |
| model | JC-62E |
| (N.W) | 22Kg |
| (G.W) | 24Kg |
| (Rating Voltage) | AC110V/220V |
| (Rating power) | 85W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 62L/can hold 19 red wind bottles |
| (Door) | Glass door |
| (Control type) | LCD display |
| Adjustable temperature range | 4℃-18℃ |
| Net Dimensions(mm) | 430*480*640(width*depth*height) |
| Packing Dimensions(mm) | 460*515*660(width*depth*height) |
| QTY/20" | 174 |
| QTY/40'FCL | 374 |
| QTY/40'HQ | 445 |
| Certificate approval | CCC,CE |
| with Auto defrost or not | YES(with auto defrost) |
| with Interior lighting with ON/OFF switch or not | YES(with lighting) |
| Noise Level(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 100pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | 149.19USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of JC-62E compressor wine cooler Search in a category : Wines / Alcohols Search in a category : compressor, wine, cooler |
Tuesday, May 12, 2026
A little over a month ago the new Raspberry Pi 4 was introduced, the fourth iteration of the popular development plate. Today, ending August, we bring you a very special review, where we will try to analyze and break down the main uses that we can give to the Pi. The strong point of the Pi is...
Tuesday, November 15, 2022
Quantity : 1 - Price : 2.40$
YILDIZ GROUP is a Turkish company registered under the Turkish Company Law, headquartered in Istanbul/Turkey, and started operations in 1970. The company works through its factories to produce baby and adult canapes, wet wipes, toilet and kitchen paper, according to professional staff...
Thursday, July 27, 2023
Graphite blocks for sale are generally divided into natural graphite blocks and artificial graphite blocks. The most widely used ones are artificial graphite blocks. As one of the biggest graphite block suppliers/manufacturers in China, WH Graphite can provide you with all kinds of...