![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Furnitures
Hot New Products For 2014 LED Ceiling Light Fixture |
![]() |
| Hot New Products For 2014 LED Ceiling Light Fixture |
|
|
| Model | TYC420-Y20-02 |
| Dimension | D420*105mm |
| Lamp body material | Metal |
| Cover material | PMMA |
| Lamp color | White |
| LED type | SMD5730 |
| Emitting color | White |
| CRI | Ra65-Ra70 |
| Power | 20W |
| Irradiated area | 15-20m2 |
| Application | Parlour,Kitchen, Washroom, Storage, Corridor, etc |
| Power suppl | 100V-240VAC 50/60Hz |
| Certificate | CE, ROHS |
| Item | Ceiling Light Fixture |
|
Product Features:
* Elegant appearance with various styles. |
|
Applications: Widely used in household, supermarket, bank, hospital, hotel, office, entertainment place, etc |
|
About Picture: 1.All pictures are real products' pictures from our factory. 2.All details are the same as our products! |
|
Products Warranty Policies: You can get the 100% Guarantee products and service from us, Two years warranty from the dispatched date. Please contact us before returning the defective item which must be reported and returned within the warranty period. |
|
Customer Service: We guarantee that all our items are “as stated” in their descriptions. We strive for 100% customer satisfaction on every sale we complete. |
|
Certification:
|
|
Company information:
ZhongShan Tuoyu Optic-Electric Tech Company Limited Formerly ZhongShan West District TuoYu Lighting Electronic factory ,found in 2009 with 3000 square meter workshop ,is a led lighting high technology enterprise who is focusing on R&D,manufacture,sales and after sales service .
|
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Hot New Products For 2014 LED Ceiling Light Fixture Search in a category : Furnitures Search in a category : light, products, fixture, ceiling |
Wednesday, May 22, 2024
Preventive maintenance is a very important part of equipment life cycle management. Using EAMic® preventive maintenance management software, maintenance team can always arrange the preventive maintenance work in advance, your assets will always receive the required maintenance care...
Wednesday, April 24, 2024
Price : 10000-40000 RMB/MT
Stainless steel metal plate is a flat, rectangular piece of stainless steel that is used in various industries. It can be cut, bent, and formed into different shapes and sizes for applications such as appliances, roofing, and construction. Normandy Metal, a leading stainless steel...
Wednesday, September 03, 2025
Price : 6 703,00 €
Buy New Hasselblad 907x Anniversary Edition Medium Format Camera Kit Price : USD 7800 Min Order : 1 Pieces Lead Time : 3 - 6 Days Port : CIF / Kualanamu International Airport Payment : PayPal, Bank Wire Transfer (T/T), Western Union (WU), Wise Transfer, World Remit, MoneyGram International...