![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Decoration
COB LED Flood light 100W
|
| LED type | COB |
| Power (W) | 100W |
| Dimension | 360*287*120mm |
| Color index (CRI) | ≥75Ra |
| Efficacy (lm/W) | 8500lm/W |
| Decline | <3% within 3000Hrs |
| Life time (Hrs) | ≥50,000H |
| Humidity | 5 to 95% R.H. |
| Work temperature | -20~+55℃ |
| Power factor (PF) | ≥0.95 |
| Warranty | 3 years |
| Certificate |
CE FCC RoHS SAA |
| Materials | Aluminium alloy die casting |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of COB LED Flood light 100W Search in a category : Decoration Search in a category : 100w, light, flood |
Thursday, May 29, 2025
Bear Capital Ventures Limited is introducing SBLC (Standby Letter of Credit) and Bank Guarantee services, designed to support businesses like yours in securing large contracts, trade deals, or project financing. In addition to Bank Guarantee (BG) and Standby Letter of Credit (SBLC)...
Friday, December 01, 2023
The car clutch cylinder, a crucial component in manual transmission vehicles, facilitates clutch engagement and disengagement. When the clutch pedal is pressed, the clutch cylinder uses hydraulic pressure to transfer motion from the pedal to the clutch system, allowing for smooth...
Saturday, May 25, 2024
Bosoko T550 Front Frame Wiper Blades with J-hook Adapters High-Quality Materials: The T550 Front Frame Wiper Blades are constructed with a main frame made of cold-rolled steel coated for durability, ensuring long-lasting performance. Universal Adapter: Equipped with j hook windshield...