![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
High security Door Security Cable Seal Cable lock |
| number | YTCS301 |
| material | iron,A3 wire rope |
| Lock body size | 40.16*20.23*12.17 |
| diameter | 1.5mm |
| weight | 64.24g |
| fabrication process | Electrostatic spraying |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High security Door Security Cable Seal Cable lock Search in a category : B2B Services Search in a category : security, seal, cable, high, door, lock |
Sunday, November 23, 2008
Quantity : 1x20fcl
We can supply Match skillets for Match Factories. Ou Match skillets are made of High quality raw materials for good performance in your Online machines.Location : 209 Pandian Nagar, Thiruthangal, 626130 Sivakasi, Contact : Rajesh C.t.r., 91 4562 230011
Saturday, June 27, 2015
The 3S series high-pressure reciprocating triplex pump is mainly used in oil exploration and refinery, petrochemical, food, pharmaceutical and other light industries whereas transportation of oil, sewage, chemical and water under pressure is required. Location : ROOM 26, 5/F, THRIVING...
Thursday, August 01, 2013
Quantity : moq:1pcs - Price : USD200.5
Key Features : - 16GB Built-in Flash memory - Memory Card Slot for SDXC/SDHC/SD - AVCHD & Standard Definition Dual Format - 1920x1080/50P Output - 24Mbps High Bit Rate Recording - KONICA MINOLTA HD LENS - 3.0" "Frameless" Touch Panel LCD (230k) - Super LoLux - 1/5...