![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
B2B Services
High demand print logo wire cable seal |
| number | YTCS007 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 26.3*26.5*8.8 |
| diameter | 1.5mm,1.8mm,2.5mm,3.5mm |
| weight | 18.1g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >15KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High demand print logo wire cable seal Search in a category : B2B Services Search in a category : seal, logo, high, demand, wire, cable, print |
Wednesday, December 30, 2015
Quantity : CE certifi
Cosmo Machinery Co., Ltd. established in March 2001. COSMO has manufactured bag making machine, cutting and sealing machine,plastic bag making machine, t-shirt bag making machine,extruder and extrusion plant and stretch film rewinder for many years, and is well known for manufacturing...
Saturday, August 02, 2014
Quantity : 300pcs - Price : 10-50USD/PC
Ingredients: Talc, Mica, Mineral Oil, Kaolin, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Isopropyl Palmitate, Lanolin, Methylparaben, Propylparaben, BHT. May contain: Mica and Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Oxide Greens, Hydrated Greens, FD&C Yellow No.5 Al Lake, FD...
Sunday, October 04, 2015
Click here for detail Cloud home security camera use for familier, children, elderly, pets care,small business,offi ce ,warehouse,financial room,computer room,garage etc. Features Plug and play, no complex operation for networking and router config Excellent P2P technology for...