![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Plastic container lid seal for inspection |
| number | YTPS409 |
| material | PP+PE |
| length | 360mm |
| Marking area | 37*25.5mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 4.91g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Plastic container lid seal for inspection Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : container, plastic, seal, inspection |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.50-5/pc
CNC Machining Description Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities are ready...
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.25-5/pc
CNC Machining Description Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities are ready...
Saturday, February 20, 2016
Quantity : 1000 MT PE - Price : 420 usd per mt CIF
Specifications: Sortex & Machine Clean Container Capacity: 20 FCL - 23 MT - Place of Origin: Thailand - Moisture: 7% Maximum - Ash Content: 10% Maximum - Solubility: 1.25% Maximum - Colour: Yellow - Salmonella: Absent/25 gms - Purity: 97% - 99% Location : 99/3 M...