![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Airline Freight Logistic Transport Truck Plastic custom plastic seal |
| number | YTPS204 |
| material | PP+PE |
| length | 254mm |
| Marking area | 23.5*18.8mm |
| diameter | 4mm |
| weight | 1.69g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 172N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Airline Freight Logistic Transport Truck Plastic custom plastic seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : freight, logistic, airline, plastic, transport, custom, truck |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.50-5/pc
Precision CNC Machining Part Factory Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities...
Saturday, June 13, 2015
Quantity : 100 - Price : US$7.65
fibres de céramique caractéristiques des produits: haute résistance faible retrait faible conductivité thermique et le stockage de chaleur excellente isolation thermique excellente stabilité chimique la résilience aux chocs thermiques bonne absorption acoustique http://www...
Friday, May 16, 2014
Quantity : 5000000 - Price : $0.25-5/pc
CNC Machining Description Company Profile: Fully equipped with advanced CNC machinery, we have rich experiences to manufacture precision machined parts, turned parts, milling parts as per the drawings to deliver you the top-notch products. Our manufacturing facilities are ready...