![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Metal Insert Pull tight Plastic security seal Adjustable Length Plastic Seal |
| number | YTPS103 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 300/400/500/700mm,big tag 420mm |
| Marking area | 28.26*18.8mm,big tag 63*25mm |
| diameter | 3mm |
| weight | 2.86g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 235N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Metal Insert Pull tight Plastic security seal Adjustable Length Plastic Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : plastic, insert, seal, tight, pull, security, metal |
Tuesday, February 16, 2016
Quantity : 5000MT - Price : 450 USD / MT CIF
Inhibit tumor growth and improve disease resistance; Powerful anti-oxidant which extends life, and improves the memory; Neutralize the side effects of chemotherapy and radiation; Normalize blood pressure & balance blood sugar Lower cholesterol, lose weight. Support eye health...
Thursday, August 06, 2015
Quantity : 30 sets
Manual type & CNC Drilling EDM profession manufacturer. Drilling capacity dia. is fromФ0.1mm to Ф6.0mm. High verticality (deviation) is lower than 0.03. Inbuilt water filtration system and pure water available. Ion Exchange Resin Treatment Filter support more machines and...
Tuesday, September 08, 2015
Module parameters HD-960P-38*38mm 1.3megapxel low-illumination HD web camera Network Camera - Sensor type 1/4 inch、1.3megapixel , CMOS low-illumination width dynamic sensor - Minimum illumination Color: 1 Lux/F1.2, black and white: 0.02Lux/F1.2 - Electronic shutter 1/5 second ~ 1/50...