![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
OEM ISO 17712 high security bolt seal |
| number | YTBS605 |
| material | ABS,PP,Q235ALow-carbon steel |
| height | 73.4mm |
| width | 22mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 47g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-white |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of OEM ISO 17712 high security bolt seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : bolt, high, seal, security |
Thursday, March 07, 2013
Quantity : 1000 - Price : steel building
1. There are many good features of our Steel Structure Warehouse, such as fast construction, easy installation, stable structure, high strength, wide span,Lower cost and maintenance earthquake proofing, water proofing, energy conserving and environmental protection, etc. 2. The Wall...
Wednesday, November 26, 2014
Quantity : 1 piece - Price : USD 735
We're glad to inform you that Picotest's mixed mode (Linear + Switch) DC power supplies, P9610A (108W/36V/7A) are ready. We need you to put them on the sales line. In the first beginning, P9610A is designed to beat Agilent E3632A (End User Price: USD 1100~1200). However, its autoranging...
Tuesday, May 12, 2026
Applications : CMX-12 is a high definition digital AV Mixer, which is a simple type of HD/SD Video Mixer Editor to switch and effects. Each input BUS supports 6 inputs (2 x HDMI, 2 x Component, 2 x S-Video and Composite video) and also Background Color for special effect. The output...