![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Steel cargo bolt lead security seal |
| number | YTBS603 |
| material | ABS,Q235ALow-carbon steel |
| height | 80.4mm |
| width | 21.6mm |
| diameter | 8mm |
| weight | 61.9g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-white |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Steel cargo bolt lead security seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : cargo, lead, seal, steel, security, bolt |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 500000pcs - Price : $1-25/pc
Prototype Description SLA and SLS Why Use Stereolithography? Stereolithography is very similar to the SLS(Selective Laser Sintering) prototyping process.It's best to use SLA,when surface finish and overall appearance straight from the machine is the most important factor in the prototype...
Thursday, March 14, 2013
Quantity : 2 - Price : 400,00 €
Aniltum Brand NEW Men's Coat Gentleman of high quality s overcoats lapel warm R225975 Made In China Model Number R225975 Brand Name Anilutum Gender Men's Material Polyester Season Winter Type Coat Brand: Anilutum Style: Fashion Type: Men's Coat Online: 9AM-5PM Aoniludan...
Tuesday, April 14, 2026
Quantity : 1
The fryer model GP are automatic machines equipped with auxiliary belts are the best solution for the production of pellets. - Built in stainless steel sheet AISI 304 according to rules of machines and pellets Line, snack, nuts, grains, rinds, potatoes, chipsseguridadalimentaria...